Torsdag 23. maj 2013

Søgefelt

PrimeTime lander GroupOn

28. jun 12 Bureauer Skrevet af Susanne Ingemann
0

Verdens største dealsite, groupon.com, storsatser i Danmark og har netop valgt PrimeTime Kommunikation som bureau.

Deal-giganten GroupOn, som ellers har været lidt ude af billedet på det danske marked, vælger nu at satse stort på at udfordre de mange dansk-etablerede deal-sites, der er dukket op hen over det seneste par år.

Til at hjælpe med dén udfordring har GroupOn valgt kommunikationsbureauet PrimeTime.

Og det er ikke en hvilken som helst virksomhed, der nu skruer op for blusset i Danmark. Med mere end 10.000 ansatte på globalt plan og en markedsværdi på 35 milliarder kroner er GroupOn verdens absolut største virksomhed, hvad angår oplevelsessites – eller dealsites, som de også kaldes.

Du har ikke adgang til at tilgå siden.Arkivet er forbeholdt medlemmer. Hvis du er medlem kan du logge ind her. Hvis du ønsker at købe et medlemsskab, kan du gøre det her.