Onsdag 19. juni 2013

Søgefelt

Løve på vej?

31. maj 12 International Skrevet af Susanne Ingemann
1

Reklamebureauet Robert/Boisen & Like-mindeds kampagne ”The Generous Store” for Anthon Berg er udpeget som en af det seneste års 10 bedste marketing-ideer af trendspotter-sitet Springwise.

I april blev det til en pris ved Danish Internet Awards - og i sidste uge hentede Anthon Berg-kampagnen “The Generous Store” fra Robert/Boisen & Like-minded så den første Bees Award nogensinde hjem til Danmark.

Bees Award’en faldt i kategorien “Best Use of Social Media Platform”, og den gavmilde kampagne har i det hele taget vakt en del international opsigt, siden den gik i luften.

Du har ikke adgang til at tilgå siden. Artiklen er forbeholdt medlemmer. Hvis du er medlem kan du logge ind her. Hvis du ønsker at købe et medlemsskab, kan du gøre det her.