Det svenske modebrand H&M har igen pillet tøjet af den britiske fodboldstjerne David Beckham. I hvert fald næsten.
Sidste gang det stor-tatoverede fodbold-ikon optrådte i en H&M-reklamefilm, han travlt med at løbe gaderne i Los Angeles tynde i næsten bar figur i jagten på en bil, der ved et uheld havde fået hans badekåbe i klemme i døren.
En film, der var instrueret af den tidligere ”Hr. Madonna” – Guy Richie – og som i dag har været et over 10 mio. gange alene på YouTube.
Nu er Beckham så tilbage for H&M – igen iført undertøj – men denne gang i en film, der må være enhver (kvindelig) Beckham-fans ultimative drøm:
Et fotoshoot i omklædningsrummet.
Allerede i mandags lagde H&M fotos op på sin Instagram-profil, siden fulgte Beckhams egen officielle Facebook-side trop, og nu er den nye reklamefilm også i luften.
Se filmen her.